Září 2016

A cup of Elis

19. září 2016 v 15:19 | E. |  Namalováno na porcelán

Tadá. Konečně jsem se dokopala k vytvoření stránky pro moje čmárání po porcelánu, takže pokud by někdo stránku chtěl podpořit lajčíčkem, budu moc ráda!
Největší dilema jsem měla při názvu stránky. Samozřejmě nechci, aby mě někdo ztotožňovat s tím, že kopíruji bloggerky z A cup of style, ale tento název se mi k tomu hodil prostě nejvíce a předpokládám, že nijak zvlášť se tato stránka do světa nepodívá, takže to zase nikdo řešit nebude. Tedy doufám.
Jinak logo i úvodní stránka je pouze provizorní, nejsem grafička, zřejmě se spolužačkou postupně vytvoříme něco lepšího.


Po dlouhé době...

7. září 2016 v 0:26 | E.
Moji milí blogoví přátelé,

zdravím po opět dlouhé době, tentokrát už jako čerstvá Bc. Ne že by se mi nějak rapidně změnil život (například dva dny po odstátnicování mi bylo v práci nařízeno utřít všechny skleničky a porcelán od prachu, vyleštit skříňky a vytřít krám, takže jsem se s tím koštětem a prachovkou v ruce cítila opravdu velmi důležitě), nicméně jsem ráda, že ty tři roky jsou za mnou a já si mohu užívat sladkého čtení beletrie a tvoření mých kýčovitých hrnečků.
Měla jsem myšlenky, že školu a učení už nikdy nechci vidět (což je vtipné, když jako budoucí učitelka se s tím budu setkávat dennodenně) a na magisterské studium v žádném případě nepůjdu, jenže teď- necelé dva týdny po státnicích- mi snad to učení i chybí. Proto jsem se pustila alespoň do čtení různých encyklopedií, na které jsem narazila po úklidu pokoje. Pamatuji jaký to byl boom objednávat si je a jak jsem po nich prahla. Teď každému google do 0,31 s najde na daný výraz přes 70 miliónů článků a je hotovo.

Nějak jsem i prošvihla fakt, že můj blog nedávno oslavil první narozeniny. Tedy dodatečně si na něj připíjím zázvorovým pivem a přeji mu mnoho úspěchů, čtenářů, návštěvnosti a blabla, byť asi díru do světa neudělá. I když muhaha. Poté co jsem se dnes po dlouhé době přihlásila na blog.cz, tak jsem pod článkem Jak se stát úspěšnou bloggerkou zaregistrovala 70 komentářů, což mi bylo trochu divné. Zřejmě se článek dostal na titulní stranu, jenže začínám trochu pochybovat, zda ten dotyčný, kdo jej tam umístil, ho vůbec četl. Většinou se tam nacházejí rady a tipy od bloggerů, kteří to skutečně se svým titulkem myslí vážně. I když to já samozřejmě také.

Každopádně komentáře byly milé, nějak mě to momentálně nakoplo k tomu, abych na ten blog tolik neházela bobek a občas do té klávesnice naťukat pár řádků, třeba to někomu zlepší den. A psaní je fajn. Sny o kariéře žurnalistky a vydání vlastní knížky jsou sice dávno pryč, ale i tak díky internetu ve 21.století můžeme naše myšlenky, trable, úvahy, básně a všelico vpouštět mezi ostatní, ne jen vkládat do našeho šuplíku.

Pokusím se polepšit a být více aktivní. A to vážně.

Prozatím hezké dny

E.