Květen 2016

Nová kamarádka na tašce

30. května 2016 v 20:45 | E. |  Nakresleno
Plátěné tašky jsem si v poslední době velmi oblíbila. Do těch mých brašen totiž strčím peněženku, knížku, malou svačinu, a tašku můžu sotva zapnout. Ale plátěné tašky se mi často jeví určitým způsobem bezedné, nákup i štos knížek, které vracíte do knihovny pojmou lehce. A pokud je černý fix na textil po ruce, můžete se pustit do čmárání. Třeba mé tradičně milované sphynx.

Jak se stát úspěsnou bloggerkou

11. května 2016 v 23:34 | E. |  Napsáno
Bystřejším dojde, že prvním krokem samozřejmě bude založit si blog. Nejlépe na doméně blogspot.com, protože blog.cz už dávno nefrčí. Snažíme se o co nejjednodušší design, tzn. celé pozadí bude bílé, nejlépe tam poté vyniknou naše fotky, a hlavně je to minimalistické a nikdo to nemá. My nechceme být ovce.

Teď to chce vybrat téma blogu, nejlépe opravdu originální. Takže volíme fashion a beauty. Následovat bude název našeho blogu. Ten opět volíme co nejoriginálnější, tudíž naše jméno a příjmení, budeme totiž osobnosti, tak ať si nás lidé díky názvu blogu zapamatují.

Toho, že blog je internetový deníček si vůbec nevšímejte, umět psát totiž vůbec nepotřebujete. Jak radí i holky z A cup of style- základem všeho je pořídit si dobrý foťák. Abyste pak mohly dokumentovat vaše naaranžované tulipány, kosmetiku zaslanou k zrecenzování, nový airmax, ranní ovesné kaše s chia seminínkami, právě čtenou knížku od Johna Greena, yankee cande a všechny čupr doplňky do bytu z ikey. Chceme, aby všichni viděli, jaký žijeme dokonalý život.

Ale k čemu budete mít takto promakaný blog, pokud nebudete mít žádné čtenáře. Musíte nejprve na svůj blog nějaké nalákat. Nesmíte počítat hned na začátku s tím, že váš blog navštíví holky ze šálku stylu nebo Péťa Lovelyhairová, doporučuji rozkliknout blogy jejich fanynek a tam zanechávat komentáře. Články číst ani nemusíte, není čas ztrácet čas, stačí rovnou po načtení stránky hodit pod první článek komentář: moc ti to sluší! No dobře, možná nastane trošku trapas, když tam bude recenzovat rtěnku, kterou nebude mít na sobě, ale to se vsákne.

Fungovat bez snapchatu, instagramu, asku a facebookový stránky vašeho blogu je samosebou sebevražda. Jak vás asi mají fanynky kontaktovat a kde mají sledovat vaše nejnovější selfie. Navíc snapchat má takový prďácký animace, můžete se stylizovat i do vašeho oblíbeného youtubera! Ask je také velmi klíčový, kde jinde se vás asi můžou zeptat na tak důležité informace jako: jaký máte typ mobilu, jaký je váš oblíbený bubbletea, kde jste sehnaly tu koženkovou černou bundu (vždyť nikde ji nemají!).

Což mě přivádí k tomu, že dosti důležité je si vytvořit svůj nevšední styl oblékání, který každého zaujme. Tedy ten jste měly už před tím, to nikdo nepopírá. A tím je samozřejmě mít všechno basic. Černý skinny, bílé tílko, velkou černou kabelu, zmíněný koženkový černý křivák. Občas se můžete rozjet a pořídit si právě teď frčícího bombera, dlouhý triko až k zemi s tím stylovým rozparkem, nějakou tu čelenku s kvítkama do vlasů.

Nezapomínejte na to, že jste také bjůty bloggerka. Pokud si na začátku nemůžete zrovna dovolit kosmetiku ze Sephory, začněte na essence produktech a sem tam si něco dovolte koupit z Nyx (bože už zavítal i do vidlákova jako je Čr, co holky!). Hlavně konturujte. Není totiž nad to si patlat půl hodiny různý odstíny makeupu a vypadat ve výsledku jako když přicházíte z maškarního.

Myslím, že teď jste na dobré cestě čekovat email s nějakou tou spoluprací s romwe a podobnými eshopy. To si pamatujte- do vietnamskýho obchodu v žádném případě nikdy nechoďte, ale asijké šunty pardon stylové kousky si nechejte zaslat! Také už je pomalu na čase si zakládat váš youtube kanál, brzy totiž zjistíte, že vaše fanynky jsou líné číst i ty dva odstavce, co jste sesmolily.

K tomu, jak se stát úspěšnou youtuberkou zřejmě budu věnovat další článek, nyní věřím, že jste dostatečně zahlcené informacemi!

E.

Oblíbené úryvky z posledních přečtených knih

11. května 2016 v 19:03 | E. |  Přečteno

Ludvík Aškenazy- Černá bedýnka (Matiné)


Charles Baudelaire- Květa zla (Krása), překlad Viktor Dyk


Alfred Kubin- Země snivců


Jiřina Hauková- Motýl a smrt ( Na pokoj Anny Frankové)


Jiřina Hauková- Motýl a smrt (Věci po mrtvých)

Poslední dobou jsem si oblíbila nakupování knih přes databaziknih.cz, člověku se tak do rukou dostanou takové skvosty jen za pár korun. Už ke mně dorazil čtvrtý balíček, ve kterém mě čekalo několik knih dohromady jen za 200 kč společně s poštovným. A nějak se čtením vyhýbám učenímu na státnice z výtvarné výchovy, které mě čekají za čtrnáct dní. Nějak se mi nechce uvěřit, že se ty tři roky nachýlily ke konci.

E.

PS. Omlouvám se za nečinnost, ale ... nechci nic slibovat.