Únor 2016

All you need is love and a cat

16. února 2016 v 20:56 | E. |  Namalováno na porcelán
Aneb přináším další kousky do sbírky kreslení na porcelán. Založila jsem si nedávno stránku, kde bych ráda tu a tam příležitostně něco prodala, zatím ještě musím něco doladit a vytvořit ukázkové kousky, protože jak jsem zjistila, lidé nejsou příliš kreativní, tak ať je z čeho vybírat. Ale pokud byste měli zájem, ráda ji sem později vložím.

V pondělí mi dorazila nová fixa na porcelán zn. Nerchau (viz), bohužel jsem dost zklamaná, protože hrot je velmi silný a rozhodně není určena pro kreslení drobných detailů, jak uvádí. Ale na nějaké větší plochy jej určitě využiju.

Talíř s kočkou na stromu kreslený právě touto fixou, na mandaly a detaily opravdu moc vhodný není. Navíc mě překvapilo, že se má porcelán nechávat i 90 minut v troubě oproti fixám Marabu a Edding.

Dobré ráno už jsou fixy Marabu, sice se občas špatně naklepávají, ale i tak mají ve výsledku krásný lesklý povrch a nejradši s nimi pracuji teď.

Předkresleného páva z dřívějška (viz) jsem ztvárnila i na hrneček.


Prozatím mějte krásné dny

E.

Další úlovky za poslední dobu

11. února 2016 v 12:04 | E. |  Oblečeno/Nakoupeno
Zdravím a přináším do této rubriky po dlouhé době pár úlovků za poslední dobu. Bohužel nemám tak úplně čas někde lítat a hledat vhodné místo na focení (navíc ten vítr, zima a taak) a nechat se od někoho fotit (vlastně se mi ani nechce někoho otravovat, jak to vlastně všechny ty fešn bloggerky dělají?), tak jsem se rozhodla pro můj pokoj, samospoušť a kulisu mi dělá stojan, takže je to vlastně takové umělecké že jo. Obličej jsem raději uřízla, buď jsem se tam tvářila hrozně vážně nebo dělala všelijaký ksichty, světlo teda přiznávám mě také dost zlobilo.

Začnu hned prvním oblíbeným kouskem za poslední dobu, a to touto krásnou áčkovou sukní do pasu. A hádejte kolik mě stála? 0 kč. Dostala jsem ji totiž jako dárek k nákupu ke kabátku od jedné slečny na vinted


Moji oblíbení youtubeři

8. února 2016 v 11:00 | E. |  Napsáno
Už je tomu půl roku, co jsem sepsala článek Být youtuberem je teď in, kdy jsem v youtube scéně poměrně tápala, přeci jen outsider jako já před rokem o nějakém youtuberingu neměl ani zdání. Teď už jsem dá se říct zkušenější a videí jsem projela dost, nad některými se člověk zasměje, nad některými zůstává rozum stát, k některým se ovšem velmi rád vrací. Přináším tentokrát tip na youtubery (i když v mém případě spíš youtuberky).

Mojí úplně nejoblíbenější youtuberkou je Rosanna Pansino. Ne, nenajdete tam žádné denní líčení nebo pizza challenge, toto je pořad o pečení, a už ten její roztomilý úvod v každém videi tak miluji.

Makoccino je kategorie diy, moc ráda tyto videa sleduji a nechávám se inspirovat. Mrkněte rozhodně na video 5 dárků pro kočičí milovníky! Ráda dále kouknu i na Diylover, SašenokSK.

Z českých tvořilek mám hrozně ráda Pavlinnu17, strašně se mi líbí její pozitivní nálada a úsměv na rtech, i když věřím, že ne vždy tomu tak je.

Freshhion mám ráda samozřejmě i jako bloggerku, ale její videa jsou tak strašně cute (jo to slovo používám poslední dobou na vše), její pečení, povedené outfity a hlavně ta slovenština, ach <3.

Fešn a bjůty kategorii moc nesleduji, ale kdo mě teď za poslední dobu strašně zaujal je PluSizebyJulie. Já nevím, jestli je to tím, že slovenština mi vždycky připadala tak strašně roztomilá, ale tahle youtuberka nejen lahodí mým uším, ale i očím, neuvěřitelně krásná ženská. Projela jsem během chvíle všechny její videa, má ráda retro a krásně se líčí.

A když ještě zůstanu u těch mých oblíbených Slovenek, přináším odkaz na Evs Lok, sice je to většinou klasika, to co je trendy, tak se objeví i ve videích, ale je neskutečně milá a už jsem se často přistila, že některé youtuberky sleduji jen jako kulisu při nějaké činnosti.

Podobně tak ráda koukám i občas na Hanu B., Violent Lullaby, Beauty Barb Blog, mě totiž uplně recenze na kdejakou kosmetiku dvakrát nebaví, ale tyhle slečny jsou mi hrozně sympatické.

Moc ráda dále sleduji videa autorky pod jménem Mesha, přijde mi tak správně trhlá a vtipná.

Někdo mi pod minulý článek dával odkaz na Kovyho, a opravdu- tenhle youtuber mě dokáže jako jediný vždy rozesmát. Na Vidraila sem tam také ráda kouknu, překvapilo mě, že jsme si jedno z jeho videí dokonce pouštěli ve škole. Kam až to dotáhnou ti naši youtubeři co.

Ada z Módního pekla teď také rozjela videa, zatím tam má pouze jen dvě, ale budu se těšit rozhodně na další, protože kvalita oblečení by rozhodně měla předčít kvantitu.

Elegantní Česko tu doufám snad ani nemusím zmiňovat.


To je tak nějak vše, nakonec jich je přeci jen poměrně dost. Určitě mi dejte vědět do komentářů, jaký je váš oblíbený youtuber nebo ka, ale chápu, že každý vyhledáváme na youtube jinou kategorii.

E.

Další kočičí přírustky

1. února 2016 v 11:29 | E. |  Namalováno na porcelán
Nebaví mě stále začínat články omluvou, že to tu zeje prázdnotou, ovšem letošní zkouškové, jak jsem již naznačovalo, bylo pro mě celkem krušné a já ani neměla pomyšlení na blog. Ovšem test z české morfologie jsem (hurá) zvládla a stále mi zůstává status studenta. Zítra mě ještě čekají státnice z pedagogiky a psychologie, takže dny teď trávím s Adlerem, Hippokratem, Jungem a mnohými dalšími, ovšem pak už bych měla mít konečně zasloužený klid.

Ve volných chvílích jsem alespoň občas něco vytvořila, tak zde ukázka kočičích talířů a kočičího hrnečku. Mám v plánu si objednat další fixu na porcelán, abych tu soupravičku měla kompletní a tvořit, co to dá.
Prozatím se mějte

E.