Second handy v Českých Budějovicích

24. září 2015 v 16:50 | E. |  Napsáno
Tento článek předpokládám nebude číst (ta malá) hrstka čtenářů, které mám, protože nevím o nikom, kdo by byl z Českých Budějovic a okolí. Je spíše určen pro nějakého náhodného zbloudilého čtenáře, který by brouzdal internetem marně hledajíc second handy v Budějovicích a narazil na zrovna něj.

Jako správný sekáčofil mám zmapovanou většinu secondhandů zde, do některých chodím pravidelně, do některých zřídkakdy, ale i tak bych vám je ráda všechny představila.
Bazar U Dvou kočiček
Rudolfovská 6, České Budějovice

No nemůžu začít jinak než tímto sekáčem, už jen kvůli tomu kočičímu názvu. Oblečení je zde seřazeno podle druhu, barev, vše úhledně na ramínkách. Tento sekáč je komisní, vykupuje oblečení i od vás, kousky zde proto bývají modernější, není to klasická hadrárna. Ceny občas trošku vyšší, ale dá se narazit na výhodnou koupi, zrovna dnes tam paní koupila zcela novou bundu za 300 kč, tak si libovala. A co můžu opravdu vypíchnout jsou velmi příjemné paní prodavačky, které vás i tak krásné oslovují: ,,Tak copak jste si vybrala, kočičko?"

Top Second hand České Budějovice
Nová 16, České Budějovice

Tento second hand patří k těm dražším zde, občas se mi zdá, že i v běžných obchodech ve slevě seženete oblečení za lepší částku, ale na druhou stranu kousky tu najdete opravdu pěkné, originální a prostředí tohoto secondhandu je nejpříjemnější a nejhezčí zde v ČB. Navíc zde vždy narazíte na milou a přívětivou prodavačku. Mají facebooková stránku, kde vás informují o akcích a nových kouscích v obchodě, za což dávám palec hore, ale co mě trošku mrzí je, že kdykoliv přidají obleček, je pod ním vlna komentářů, ať jim ho rezervují do dalšího dne, a tímto způsobem je pak na danou věc 10 rezervací a vy nemáte šanci se k němu dostat. Já bych to prostě udělala tak, že přidám na fb fotografii oblečku a kdo dřív přijde, ten dřív mele.

Front Second Hand
Otakarova 16, České Budějovice

Když popojdete kousek od Top Secondhandu, v Otakarově ulici vás čeká další o hodně větší sekáč s názvem Front. Zde nakupuji nejčastějši šaty, těch tam mají opravdu velký výběr a za skvělé ceny, všechny další oblečky jsou úhledně na ramínkách, velký výběr bot tu zde najdete (ovšem od nakupování bot v sekáči je se spíš odkláním). Second hand je opravdu rozměrný, ale nevýhodou je, že jsou tam pouze 3 kabinky, pokaždé jsem si musela chvíli počkat. Pořádají se i výprodeje, kdy ceny pak klesají až na 10 kč za vše.

Tato firma Front má dále pobočky v Českých Budějovicích na adresách:

Lannova 32, České Budějovice (relativně nově otevřena, já tam byla jen párkrát, ale mamina tam chodí celkem často a většinou se domů nevrací s prázdnou)

Chelčického 5, České Budějovice (úplně první second hand, kde jsem kdy byla, chodím tam občas jen z nostalgie, menší second hand než v Otakarce)

Second hand U Jany
Otakarova 14, České Budějovice

A jen kousek přes silnici od Fronta v Otakarově ulici najdeme menší second hand, kde jsem byla asi všudyvšeho třikrát. Ceny jsou tam vyšší, co jsem to tam tak zběžně prolítla, vše na ramínkách, ale kvůli stísněnému prostoru bohužel hodně natěsnané na sobě. Zmiňuji ho především protože jsem si tam dnes pořídila trenčkot za (teda pro mě) pěknou pálku- 900 kč, ale je značky M&S, vypadá jako zcela nový, pevný materiál, béžový, takže velmi nadčasový a vím, že jej do budoucna využiji (haa, no snad jen neobhajuji tu cenu).

Profi Second hand
Široká 11, České Budějovice

Dostáváme se k second handu, odkud nejvíce kousků zdobí můj šatník. Tento second hand má jako jediný stálé ceny (všechny svetry za 59 kč, šaty za 59 kč, trička za 29 kč, halenky za 59 kč,...) a pravidelně se každý čtvrtý týden koná výprodej, kdy od pondělí do středy je vše za polovinu a čtvrtek a pátek pak vše za 10 kč. Dříve jsem nevynechala žádnou tuhle akci, ale poslední dobou je tam vždy tak šíleně moc lidí, že mě to odrazuje. Když jsem ho doporučovala nějakým kamarádkám, často se vracely naštvané, že tohle pro ně není. Je to nejlevnější second hand tady a často kousky bývají s nějakou vadou, tuším, že se to sem dováží ještě z jiných second handů z ciziny, co tam nechtějí, tak frr pošlou do ČR, ale to je zase jiná kapitola. Ale i tak mám tento second hand stále velmi ráda, zde už jsem takoupila tolik levných kousků, tílek, kožešinek, a i protože ho mám blízko od školy, chodím sem často.

Second hand Textil house (děkuji Sandře za název)
Karla IV. 12, České Budějovice

Od června 2015 nově otevřený sekáč, který si rychle získal popularitu. Je oblíbený předpokládám hlavně díky umístění (nachází se v blízkosti náměstí), protože ceny jsou zcela běžné. Pravidelně se zde také konají výprodeje, jeden týden tuším nové zboží ("nové zboží" :D), pak to klesá na vše za 90 kč, 75 kč, 35 kč, .... Opět je to vše o tom, že se dá vyštrachat zajímavý kousek, třeba já jsem narazila na krásné saténové nové šaty ještě s visačkou za 35 kč. Jen mě tam štve hodně lidí a tudíž fronty u kabinek.

Second hand Textil house
Lannova tř. 19, 370 01 České Budějovice

A místo bývalé Terranovy (juch, tomuto obchodu jsem se vyloženě vyhýbala, tolika nekvalitních hadrů jsem snad v životě po kupě neviděla) je zde nově také další pobočka Second handu Textil house. Je dvoupatrový, takže vše přehledně uspořádané od luxusní kolekce, po nadměrnou velikost až po dětské oblečky.

Second hand Bellitex
Kanovnická 74, České Budějovice

Sem zajdu opravdu jen občas, často lehce odrbanější kousky za zbytečně velký peníz. Ale kdo hledá, ten najde. Ve druhém patře jsou často výprodeje vše za 20 nebo 10 kč, ale to jsou opravdu hadry, odtud jsem si nikdy nic nepřinesla.


Anglický Second hand
Žižkova 6, České Budějovice

Menší ale přehledný second hand na Žižkově třídě. Opět zde jsem velmi ujetá na šatičky, jak už letní, tak společenské, za velmi příjemné ceny. I zde se konají výprodeje.


Second hand Marcela Bicanová
Česká 40, České Budějovice

Útulný malý second hand, příjemná paní prodavačka, sem chodím kupovat často bižuterii, té je tam opravdu hojný výběr. Ceny za oblečení jinak dost vysoké, myslím, že odtud mám jen jednu halenku .

Second hand v České ulici
Česká 1 (tuším, dle map, na internetu jsem o sekáči nic nenašla, prostě na rohu s Panskou), České Budějovice

Zboží je zde na váhu, ale často sem nechodím, protože většinou chytám sekáčové mánie v pátek, a tady je v pátek zavřeno, protože se přebírá nové zboží. Vadí mi trochu ten stísněný prostor, zboží je doslova nahňácané na sobě a pokud se zde sejde více sekáčofilek, nedá se moc hnout.

Second Hand- Můj sekáč (nebo také Megasekáč U Žlutého slona)
Vřesová 9, České Budějovice

Toto je opravdu ta pravá hrabárna jak se patří, zboží je zde na váhu (170 kč/kg), ale rozhodně tento seconhand není pro každého. Určitě to bude chtít notnou dávnu trpělivosti, čas, pár sekáčových zkušeností a flašku vody (ale dokonce automat na pití tam tuším je). Když budete opravdu šikovnými lovci, můžete si odnést parádní kousky za pár korun, mamka tam tuším koupila tátovi i zcela novou košili zabalenou za 20 kč. Velkou nevýhodou je, že je mimo centrum Českých Budějovic, takže tam zajedeme buďto přímo autem nebo linkou č. 21, která jezdí cca po 20 minutách.

Second Hand- v Prioru
Lannova tř. 1461/22, 370 01 České Budějovice

Když vyjedete po schodech do prvního patra, hned naproti vám se objevil nový second hand. Ceny poměrně přijatelné, modernější kousky, uhledně uspořádáno na ramínkách, bohužel zatím jsem to tu rychle jen dvakrát prolítla, takže žádný pořádný úlovek nemám.

Levandule - Butik z druhé ruky/Second-hand
Chelčického 20, České Budějovice

Na tento second hand jsem narazila teprve nedávno. Velmi příjemná paní majitelka a velmi příjemný interiér (prostě fialovou můžu!).

Kdyby někdo z Budějčáků měl ještě nějaké zajímavé tipy na sekáče, sem s nimi!

E.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Roxy Roxy | Web | 24. září 2015 v 17:59 | Reagovat

Mě se hrozně líbí, že se našel někdo, kdo má rád second handy. Hodně lidí to odsuzuje, ale proč? Dají se tam najít i krásné věci. :)

2 Elis Elis | Web | 24. září 2015 v 18:27 | Reagovat

[1]: Na jednu stranu je chápu, někdo chce mít věc novou, nikým nenošenou, ale kolikrát se dají objevit i zcela nové kousky .)

3 paja-writes paja-writes | Web | 24. září 2015 v 18:28 | Reagovat

Já nebydlím v českých Budějovicích, škoda :D.
Second handy jsou super, já oplývám jedním, ale takovou sbírku...fíha!

4 Camelia Camelia | Web | 24. září 2015 v 19:44 | Reagovat

Wow, to je slušný seznam. Nejsem sice z ČB, ale pokud se mě na to někdo zeptá, rozhodně budu vědět kudy kam ;) Díky za tipy!

5 cincina cincina | Web | 24. září 2015 v 19:46 | Reagovat

Tak v Českých Budějovicích jsem nikdy nebyla, tudíž neznám ani žádné secondhandy:D Ale ani takhle ve svém městě do nich nakupovat nechodím:)

6 Nebulis Nebulis | 25. září 2015 v 11:24 | Reagovat

Sekáče zbožňuju. Dají se tam najít skvělé kousky, které prostě musím mít!
Do Budějic se asi v dohledné době nedostanu, ale kdyby, tak vím, kam jít :D

7 Nebulis Nebulis | Web | 25. září 2015 v 11:29 | Reagovat

P.S. Líbí se mi tvůj jednoduchý design ;)

8 Adele Adele | Web | 25. září 2015 v 12:23 | Reagovat

Jé, já občas do Českých Budějovic jezdím, takže se mi to docela hodí! :) I když radši bych asi byla za seznam sekáčů v Praze, protože můj oblíbený, kam jsem ráda chodila nakupovat nedávno zavřeli. :) Myslím, že je super, že sis s článkem dala práci, protože to určitě někomu pomůže ;)

9 Sandra Sandra | 13. prosince 2015 v 1:02 | Reagovat

Sekáč místo Rossmanna se jmenuje Textile House. Sekáče miluju a "u slona" asi nejvíce..jinak přesně se to jmenuje u létajícího slona :) ..mimo jiné, máš moc pěkný vkus.

10 Elis Elis | Web | 13. prosince 2015 v 10:32 | Reagovat

[9]: Díky moc, doplním to!

11 Hanka Hanka | 17. ledna 2016 v 22:39 | Reagovat

Ahoj super přehledé!!!!dík já pořád tápu:-)) teď už se neztratím;-)poradila by si mi, prosím, kam mám oblečení odnést? Který Sekáč je na to něj? Ty kočky? Dík moc

12 Elis Elis | Web | 20. ledna 2016 v 22:11 | Reagovat

[11]: Určitě doporučuji tam, paní jsou tam opravdu příjemné, ovšem sama jsem tam nikdy žádné oblečení nenesla.

13 smile-la smile-la | 30. března 2016 v 15:05 | Reagovat

Děkuji za článek, konečně nějaký typy, kam zajít, zrovna se do čb stěhuju :)

14 Anulka Anulka | 7. dubna 2016 v 12:18 | Reagovat

České termoprádlo pro muže i pro ženy:

http://www.ceske-termopradlo.cz/

15 Růženka Růženka | 12. května 2016 v 20:22 | Reagovat

Mám další sekond hand, nově v Kněžské ulici. Pěkné věci za dobré peníze. :) ´Ulovila´ jsem si krásné tričko značky Zara za 120 korun :) A musím ještě poznamenat, že se tam najdou věci i na mě a to mám velikost S. To se mi v secondhandech často nestává :D

16 Illienel Illienel | E-mail | Web | 21. května 2016 v 14:03 | Reagovat

Díky moc za tento úžasný seznam a objektivní popis sekáčů! V červnu jedu do ČB za kamarádkou, která tam právě skoro žádné dobré sekáče nezná, ale chtěly jsme udělat sekáčovou jízdu, takže se nám tento Tvůj seznam bude velice hodit. Díky moc! :-)

17 Evik Praha Evik Praha | E-mail | 2. listopadu 2016 v 12:26 | Reagovat

[1]:Moc děkuju, zítra budu trávit den v ČB, památky už za ta léta znám, takže si dám kafíčko, podívám se do kostela Panny Marie /povinnost/ a pak oběhnu sekáče. je to moje obscese..

18 panpepee panpepee | E-mail | 31. srpna 2017 v 17:44 | Reagovat

Četl jsem, že pouze v prvním se dá i hadry prodat. Je tomu opravdu tak, nebo jste jen opomněla zařadit tuto informaci do ostatních sekáčů? Předem díky za informaci. S pozdravem panpepee ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama